O mnie

alt
Sztuka jest dla mnie jedną z form porozumiewania się z ludźmi, porozumiewania się bez słów. Za pośrednictwem rysunku, obrazu, rzeźby, grafiki można w pozawerbalny sposób wypowiedzieć się na istotne tematy, przekazać swoje myśli czy sposób postrzegania świata. Dzięki niej mamy możliwość opisania po swojemu otaczającej nas rzeczywistości. Wszystkiego tego, co jest dla nas ważne.

Sztuka to moja wielka pasja, którą staram się rozwijać każdego dnia. Pasja, która jest wyjątkowo ciekawa i wciągająca, bowiem dzięki niej nieustannie uczę się czegoś nowego. Tak, sztuka to wieczna nauka, która pozwala z dziecięcym zachwytem zwrócić uwagę na rzeczy dla innych niedostrzegalne. Odkryć piękno otaczającego nas świata, niezwykłość form, kolorów, kształtów, które towarzyszą nam niezauważalnie każdego dnia. Pozwala odkryć samego siebie, zagląda do zakamarków duszy i ciągle odnajduje nowe jej oblicza.

Umiejętność malowania obrazów i tworzenia przedmiotów z glinki to dar- dar, o który trzeba dbać codziennie. Cieszę się, że mogę się tym darem dzielić ze światem.

Krótka historia, jak to wszystko się zaczęło:
Od dziecka uwielbiałam brać do rąk kredki, ołówki czy farby i malować. Na początku rzeczy, ludzi i miejsca, które mnie otaczały: dom dziadków, drzewa w ogrodzie, lasek, w którym się bawiłam, moją rodzinę czy kwiaty, które widziałam na spacerze w parku… Będąc trochę starsza, gdy zaczęłam chodzić do szkoły, pojawił się pomysł tworzenia nie tylko obrazów, ale i różnych przedmiotów, najpierw z kolorowych papierów, potem z kartonów, aż w końcu z glinki. Przez wiele lat uczestniczyłam w zajęciach w Pracowni Rysunku i Malarstwa prof. Pawła Lewandowskiego-Palle, gdzie szkoliłam swój warsztat. To tam jeszcze bardziej pokochałam sztukę, szczególnie malarstwo. Tam brałam udział w różnych konkursach i odnosiłam sukcesy. Zdobyłam między innymi I miejsce w ogólnopolskim konkursie dla dzieci i młodzieży pt. "Człowiek i jego praca" oraz 2 razy Złotą Paletę (nagroda główna) w międzynarodowym konkursie w Macedonii. Otrzymałam też wiele wyróżnień. I tak moja przygoda ze sztuką trwa do dziś.


Malowanie obrazów i lepienie z glinki to moja pasja- bez nich nie wyobrażam sobie życia. Do wykonania każdego przedmiotu wkładam całe swoje serce i umiejętności. Zajmuje to bardzo dużo czasu. Mam świadomość, że rzeczy wykonane ręcznie nigdy nie będą takie dokładne i równe jak te wykonane przez maszynę. Jednak dla mnie mają one duszę, a poprzez swoją niedoskonałość stają się unikatowe.
Dziękuję za wszystkie miłe słowa skierowane pod moim adresem. Za słowa krytyki również. Dzięki nim staram się poprawiać to co jest do poprawienia. Z każdym dniem staram się rozwijać moje umiejętności i udoskonalać tworzone przeze mnie prace.
W razie jakichkolwiek pytań czy chęci wyrażenia sugestii zapraszam do kontaktu. Wszelkie informacje znajdują się w zakładce kontakt.

alt
 
                                                       https://circle-arts.com/aleksandra-ciazynska/                                                                                                             
 

Przejdź do strony głównej